Roman has logged 633 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Witcher: Nightmare of the Wolf

The Witcher: Nightmare of the Wolf

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Death to 2021

Death to 2021

2021
×
Read the review Edit this entry  
31
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Red Notice

Red Notice

2021
×
Read the review Edit this entry  
31
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
Read the review Edit this entry  
31
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Romy and Michele's High School Reunion

Romy and Michele's High School Reunion

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Home Sweet Home Alone

Home Sweet Home Alone

2021
×
Read the review Edit this entry  
29
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Point Break

Point Break

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Holidate

Holidate

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
People Just Do Nothing: Big in Japan

People Just Do Nothing: Big in Japan

2021
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
27
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
Elf

Elf

2003
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
26
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Tim Vine: Sunset Milk Idiot

Tim Vine: Sunset Milk Idiot

2019
×
Edit this entry  
25
Once

Once

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Russell Howard: Lubricant

Russell Howard: Lubricant

2021
×
Edit this entry  
25
Jimmy Carr: His Dark Material

Jimmy Carr: His Dark Material

2021
×
Edit this entry  
24
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★
Edit this entry  
23
A Very Harold & Kumar Christmas

A Very Harold & Kumar Christmas

2011
×
★★★
Edit this entry  
21
The Taking of Pelham One Two Three

The Taking of Pelham One Two Three

1974
×
★★½
Edit this entry  
21
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Simon Amstell: Set Free

Simon Amstell: Set Free

2019
×
Edit this entry  
20
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★★
Edit this entry  
19
It's Such a Beautiful Day

It's Such a Beautiful Day

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Antlers

Antlers

2021
×
Read the review Edit this entry  
17
King Richard

King Richard

2021
×
★★½
Edit this entry  
17
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Deck the Halls

Deck the Halls

2006
×
Edit this entry  
13
Boiling Point

Boiling Point

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★
Edit this entry  
12
Diary of a Wimpy Kid: Dog Days

Diary of a Wimpy Kid: Dog Days

2012
×
★½
Edit this entry  
11
Nativity 2: Danger in the Manger!

Nativity 2: Danger in the Manger!

2012
×
Read prior review Edit this entry  
11
Johnny English

Johnny English

2003
×
★★
Edit this entry  
09
Bedtime for the Bride

Bedtime for the Bride

1896
×
Edit this entry  
08
Beau Travail

Beau Travail

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Saint-Narcisse

Saint-Narcisse

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Tribe

The Tribe

2014
×
★★★
Edit this entry  
05
Lamb

Lamb

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Three Colors: Red

Three Colors: Red

1994
×
★★★★
Edit this entry