Roman has logged 98 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
They Came Together

They Came Together

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Scenes from My Life

Scenes from My Life

2020
×
Read the review Edit this entry  
31
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Carlito's Way

Carlito's Way

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Alice

Alice

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Disclosure

Disclosure

2020
×
★★★★
Edit this entry  
27
West of Memphis

West of Memphis

2012
×
★★★½
Edit this entry  
26
American Movie

American Movie

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Man with a Movie Camera

Man with a Movie Camera

1929
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Independence Day

Independence Day

1996
×
★½
Edit this entry  
25
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
Edit this entry  
24
The Hobbit: The Battle of the Five Armies

The Hobbit: The Battle of the Five Armies

2014
×
★★
Edit this entry  
24
Cremaster 3

Cremaster 3

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
½
Edit this entry  
24
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
½
Edit this entry  
24
Cremaster 2

Cremaster 2

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Cremaster 5

Cremaster 5

1997
×
Edit this entry  
23
The Hobbit: The Desolation of Smaug

The Hobbit: The Desolation of Smaug

2013
×
★★★
Edit this entry  
23
Wolf Warrior 2

Wolf Warrior 2

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Hobbit: An Unexpected Journey

The Hobbit: An Unexpected Journey

2012
×
★★½
Edit this entry  
22
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
½
Edit this entry  
22
Cremaster 1

Cremaster 1

1996
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
31

31

2016
×
Read the review Edit this entry  
21
Paradise Lost 3: Purgatory

Paradise Lost 3: Purgatory

2011
×
★★★★
Edit this entry  
21
Paradise Lost 2: Revelations

Paradise Lost 2: Revelations

2000
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Beast of Yucca Flats

The Beast of Yucca Flats

1961
×
Edit this entry  
21
Arena

Arena

1989
×
★½
Edit this entry  
20
American Mary

American Mary

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Jack-Jack Attack

Jack-Jack Attack

2005
×
Edit this entry  
20
Partly Cloudy

Partly Cloudy

2009
×
Edit this entry  
20
Boundin'

Boundin'

2003
×
Edit this entry  
20
02:34

02:34

2019
×
Edit this entry  
20
One Man Band

One Man Band

2005
×
Edit this entry  
20
Mike's New Car

Mike's New Car

2002
×
Edit this entry  
20
Knick Knack

Knick Knack

1989
×
Edit this entry  
20
God: Serengeti

God: Serengeti

2017
×
Edit this entry  
20
The Wold Shadow

The Wold Shadow

1972
×
Edit this entry  
20
Kindering

Kindering

1987
×
Edit this entry  
20
Dante's Lunch

Dante's Lunch

2017
×
Edit this entry  
20
Cousin Ben Troop Screening

Cousin Ben Troop Screening

2012
×
Edit this entry  
20
Chinese Series

Chinese Series

2003
×
Edit this entry  
20
Eye Myth

Eye Myth

1972
×
Edit this entry  
20
Skin

Skin

2018
×
Read the review Edit this entry  
20
Auntie Edna

Auntie Edna

2018
×
Edit this entry  
20
Aningaaq

Aningaaq

2013
×
Edit this entry  
20
Paradise Lost: The Child Murders at Robin Hood Hills

Paradise Lost: The Child Murders at Robin Hood Hills

1996
×
★★★★
Edit this entry  
20
100 Bloody Acres

100 Bloody Acres

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The 41–Year–Old Virgin Who Knocked Up Sarah Marshall and Felt Superbad About It

The 41–Year–Old Virgin Who Knocked Up Sarah Marshall and Felt Superbad About It

2010
×
½
Edit this entry  
19
+1

+1

2013
×
Read the review Edit this entry