• Luca

    ★★★★

  • We're All Going to the World's Fair

    ★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • How to Raise a Black Boy

    ★★★★★

  • Backpedal

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Annabelle Comes Home

    ★★

  • Your Turn

    ★★★★★

  • Apocalypse After

    ★★★★

  • Annabelle: Creation

    ★★

  • Faces Places

    ★★★

  • Something Useful

    ★★★★★

  • Summer 1993

    ★★★★

  • Pussy

    ★★★★★

  • Dust Cloth

    ★★★★

  • Depressive Cop

    ★★★★

  • Any Virgin Left Alive?

    ★★★★

  • Our Lady of Hormones

    ★★★★½

  • Annabelle

    ★★

  • Memories of a Boobs Flasher

    ★★★★

  • Unfriended

    ★★★★

  • Prehistoric Cabaret

    ★★★★

  • Living Still Life

    ★★★

  • Boro in the Box

    ★★★★★

  • Avatar Spirits

    ★★★★

  • I Killed My Mother

    ★★★★

  • The Beaches of Agnès

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Elephant

    ★★★

  • Dream Work

    ★★★

  • The Gleaners and I

    ★★★★

  • Outer Space

    ★★★★

  • The Idiots

    ★★★

  • Super 8½

    ★★★★

  • The Nightmare Before Christmas

    ★★★★

  • Passage à l'acte

    ★★★★★

  • Singapore Sling

    ★★★★

  • Notebook on Cities and Clothes

    ★★★½

  • Wings of Desire

    ★★★

  • Vagabond

    ★★★

  • Come and See

    ★★★★½

  • Paris, Texas

    ★★★★

  • The So-Called Caryatids

    ★★★★

  • First Name: Carmen

    ★★★

  • Possession

    ★★★★★

  • Inferno

    ★★½

  • Autumn Sonata

    ★★★★

  • France/Tour/Detour/Deux/Enfants

    ★★★★

  • I Like Life a Lot

    ★★★★

  • Deep Red

    ★★★★★

  • Women Reply

    ★★★

  • 31/75: Asylum

    ★★★★

  • Alice in the Cities

    ★★★★

  • Cuadecuc, Vampir

    ★★★★

  • Black Panthers

    ★★★★

  • La Chinoise

    ★★★★

  • 15/67: TV

    ★★

  • Uncle Yanco

    ★★★★

  • Daisies

    ★★★★★

  • Elsa the Rose

    ★★★★

  • Masculin Féminin

    ★★★

  • Band of Outsiders

    ★★★★

  • Salut les Cubains

    ★★★★★

  • Vivre Sa Vie

    ★★★

  • A Woman Is a Woman

    ★★★

  • The Fiancés of Macdonald Bridge

    ★★★

  • Breathless

    ★★★½

  • 3/60: Trees in Autumn

    ★★★★

  • Along the Coast

    ★★★½

  • At Land

    ★★★★

  • Meshes of the Afternoon

    ★★★★