Sort by
  • Oppenheimer

    ★★★★½

  • Barbie

    ★★★½

  • Meg 2: The Trench

    ★★

  • Asteroid City

    ★★★★★

  • 80 for Brady

    ★★★½

  • This Place Rules

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★

  • Pearl

    ★★★

  • TÁR

    ★★★★½

  • Skinamarink

    ★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★★★

  • The Northman

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • The Afterlight

    ★★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★

  • The Death of David Cronenberg

  • The Power of the Dog

    ★★★★★

  • Candyman

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • Memoria

    ★★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★

  • OPAL

    ★★½

  • An Evening with Tim Heidecker

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • Eric Andre: Legalize Everything

    ★★★

  • Kajillionaire

    ★★½

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★

  • The Twentieth Century

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • Once Were Brothers: Robbie Robertson and The Band

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Rocko's Modern Life: Static Cling

    ★★★★

  • Anima

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Varda by Agnès

    ★★★★★

  • Fyre Fraud

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Amazing Grace

    ★★★★★

  • John Leguizamo's Latin History for Morons

    ★★★½

  • They Shall Not Grow Old

    ★★★★★

  • Slice

    ★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★½

  • They'll Love Me When I'm Dead

    ★★★★

  • The Other Side of the Wind

    ★★★★★

  • Little Italy

    ½

  • Echo in the Canyon

    ★½

  • The Eyes of Orson Welles

    ★★★★½

  • Ocean's Eight

    ★★★

  • The House That Jack Built

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★

  • Shoplifters

    ★★★★★

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★

  • Love, Gilda

    ★★★

  • In Search of Ozu

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★

  • A Futile and Stupid Gesture

    ★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Hale County This Morning, This Evening

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • Primas

    ★★★½

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★★★

  • Paddington 2

  • Sacrilège

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★