Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Long Shot

Long Shot

2017
×
Edit this entry  
30
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
Edit this entry  
29
The Godfather: Part III

The Godfather: Part III

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
mother!

mother!

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
Read the review Edit this entry  
30
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Oxygen

Oxygen

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Scarface

Scarface

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Waiting for the Hearse

Waiting for the Hearse

1985
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
The Mole Agent

The Mole Agent

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Breaking Fast

Breaking Fast

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
Read the review Edit this entry  
17
Buddies

Buddies

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Orpheus

Orpheus

1950
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
WandaVision

WandaVision

2021
×
Edit this entry  
21
Persona

Persona

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Green Ray

The Green Ray

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★★
Edit this entry  
07
Charade

Charade

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Intern

The Intern

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Swallow

Swallow

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Nimic

Nimic

2019
×
Read the review Edit this entry  
01
Sully

Sully

2016
×
★★★
Edit this entry  
30
Ben Platt: Live from Radio City Music Hall

Ben Platt: Live from Radio City Music Hall

2020
×
Read prior review Edit this entry  
23
Hamilton

Hamilton

2020
×
Read the review Edit this entry  
21
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Witch

The Witch

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
She's Out of My League

She's Out of My League

2010
×
★★½
Edit this entry  
12
Hercules

Hercules

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mulan

Mulan

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry