romina has logged 24 entries for films during March 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Die Hard: With a Vengeance

Die Hard: With a Vengeance

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Venom

Venom

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Sound of Music

The Sound of Music

1965
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
National Treasure: Book of Secrets

National Treasure: Book of Secrets

2007
×
★★★
Edit this entry  
12
National Treasure

National Treasure

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Leaving Neverland

Leaving Neverland

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Jurassic Park III

Jurassic Park III

2001
×
★★½
Edit this entry  
08
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
★★★
Edit this entry  
06
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Billy Elliot

Billy Elliot

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★
Edit this entry  
02
Isn't It Romantic

Isn't It Romantic

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry