• Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Silence

    ★★★½

  • Allied

    ★★★★

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★

  • Joe Rogan: Triggered

    ★★★★

  • The Girl on the Train

    ★★★★

  • The White Helmets

    ★★★★½

  • Deepwater Horizon

    ★★

  • The Founder

    ★★★½

  • Lion

    ★★★★½

  • A Monster Calls

    ★½

  • Hacksaw Ridge

    ★★★★½

  • Moonlight

    ★★★★

  • The Light Between Oceans

    ★★★★

  • Sully

    ★★★

  • Brotherhood

  • Arrival

    ★★★★½

  • La La Land

    ★★★

  • War Dogs

    ★★★★

  • Suicide Squad

  • Bad Moms

    ★★

  • Star Trek Beyond

    ★★

  • Nerve

    ★★★½

  • Serena

    ★★½

  • Central Intelligence

  • Mike and Dave Need Wedding Dates

    ½

  • Finding Dory

    ★★★

  • The BFG

    ★★★

  • The Do-Over

  • American Honey

    ★★★★½

  • The Nice Guys

    ★★★½

  • I, Daniel Blake

    ★★★★½

  • The Conjuring 2

    ★★★★

  • X-Men: Apocalypse

    ★★★

  • Neighbors 2: Sorority Rising

    ★★★★

  • Special Correspondents

    ★★

  • Captain America: Civil War

    ★★½

  • The Jungle Book

    ★★★★

  • Get a Job

    ★★

  • Sausage Party

    ★★★

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

  • Everybody Wants Some!!

    ★★★★½

  • Whiskey Tango Foxtrot

    ★★

  • Grimsby

    ★★★★

  • Midnight Special

    ★★★★

  • Zootopia

    ★★★½

  • Deadpool

    ★★★★½

  • Dad's Army

    ★½

  • Hail, Caesar!

    ★★½

  • Zoolander 2

    ★★★★½

  • Gold

    ★★★★

  • Blue Mountain State: The Rise of Thadland

    ★★

  • White Girl

  • Manchester by the Sea

    ★★★★

  • Kung Fu Panda 3

    ★★★★

  • Swiss Army Man

    ★★★★★

  • Dirty Grandpa

    ★★

  • Ride Along 2

    ½

  • The Revenant

    ★★★★½

  • Joy

    ★½

  • Eddie the Eagle

    ★½

  • Daddy's Home

  • The Hateful Eight

    ★★★

  • Point Break

    ★★

  • Creed

    ★★★

  • In the Heart of the Sea

    ★★★½

  • The Night Before

    ★★★

  • Concussion

    ★★★½

  • The Big Short

    ★★★★

  • Burnt

    ★★★

  • He Named Me Malala

    ★★★★

  • Trumbo

    ★★★½