RonBurgundy has logged 146 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Girl on the Train

The Girl on the Train

2016
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Light Between Oceans

The Light Between Oceans

2016
×
★★★★
Edit this entry  
28
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
28
I, Daniel Blake

I, Daniel Blake

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★
Edit this entry  
27
Joe Rogan: Live

Joe Rogan: Live

2006
×
★★★★
Edit this entry  
27
Joe Rogan: Triggered

Joe Rogan: Triggered

2016
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
Edit this entry  
27
War Dogs

War Dogs

2016
×
★★★★
Edit this entry  
27
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★★
Edit this entry  
27
The Rundown

The Rundown

2003
×
★★½
Edit this entry  
27
Without a Paddle: Nature's Calling

Without a Paddle: Nature's Calling

2009
×
½
Edit this entry  
27
Gold

Gold

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The BFG

The BFG

2016
×
★★★
Edit this entry  
27
A Monster Calls

A Monster Calls

2016
×
★½
Edit this entry  
27
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Sully

Sully

2016
×
★★★
Edit this entry  
27
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Ride Along 2

Ride Along 2

2016
×
½
Edit this entry  
27
Central Intelligence

Central Intelligence

2016
×
Edit this entry  
27
Bad Moms

Bad Moms

2016
×
★★
Edit this entry  
27
Midnight Special

Midnight Special

2016
×
★★★★
Edit this entry  
23
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Edit this entry  
04
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
★★
Edit this entry  
03
Sausage Party

Sausage Party

2016
×
★★★
Edit this entry  
02
Cloudy with a Chance of Meatballs 2

Cloudy with a Chance of Meatballs 2

2013
×
★★
Edit this entry  
02
Nerve

Nerve

2016
×
★★★½
Edit this entry  
29
Waking Ned

Waking Ned

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★
Edit this entry  
14
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★★
Edit this entry  
05
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Good Luck Chuck

Good Luck Chuck

2007
×
Edit this entry  
27
Blades of Glory

Blades of Glory

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The White Helmets

The White Helmets

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Daddy's Home

Daddy's Home

2015
×
Read prior review Edit this entry  
19
Mike and Dave Need Wedding Dates

Mike and Dave Need Wedding Dates

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
19
The Stanford Prison Experiment

The Stanford Prison Experiment

2015
×
★★★
Edit this entry  
12
Old School

Old School

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Jungle Book

The Jungle Book

2016
×
★★★★
Edit this entry  
04
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★½
Edit this entry  
04
Fear and Loathing in Las Vegas

Fear and Loathing in Las Vegas

1998
×
★★★½
Edit this entry  
02
Neighbors 2: Sorority Rising

Neighbors 2: Sorority Rising

2016
×
★★★★
Edit this entry  
31
Legend

Legend

2015
×
★★★★
Edit this entry  
25
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★½
Edit this entry  
24
I Am Legend

I Am Legend

2007
×
★★★★
Edit this entry  
11
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★
Edit this entry  
08
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★½
Edit this entry  
06
Serena

Serena

2016
×
★★½
Edit this entry  
29
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry