RonBurgundy has logged 19 entries for films during January 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Kevin & Perry Go Large

Kevin & Perry Go Large

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
The Raid 2

The Raid 2

2014
×
★★★
Edit this entry  
28
Youth

Youth

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Slow West

Slow West

2015
×
★★½
Edit this entry  
26
Victoria

Victoria

2015
×
★★★★
Edit this entry  
16
Carol

Carol

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★½
Edit this entry  
14
Creed

Creed

2015
×
★★★
Edit this entry  
12
Room

Room

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★
Edit this entry  
08
Lars and the Real Girl

Lars and the Real Girl

2007
×
★★★★
Edit this entry  
08
Choke

Choke

2008
×
★★★½
Edit this entry  
04
Snakes on a Plane

Snakes on a Plane

2006
×
Edit this entry  
04
The Squid and the Whale

The Squid and the Whale

2005
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Constant Gardener

The Constant Gardener

2005
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★★
Edit this entry  
01
Wake Up, Ron Burgundy: The Lost Movie

Wake Up, Ron Burgundy: The Lost Movie

2004
×
★★★★
Edit this entry