• Our Father

    ★★½

  • Cool Blue Car

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★

  • Jerrod Carmichael: Rothaniel

    ★★★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★½

  • RRR

    ★★★★½

  • Deep Water

    ★★★½

  • Ambulance

    ★★★★

  • X

    ★★★★

  • The Lost City

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★★★½

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★★

  • Kimi

    ★★★★

  • Jackass Forever

    ★★★½

  • Moonfall

    ½

  • Leonor Will Never Die

    ★★★★★

  • Scream

    ★★★½

  • Alan Resnick's Enterings

    ★★★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • Teenage Dick

  • Station Eleven

    ★★★★½

  • South Park: Post COVID: The Return of COVID

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • South Park: Post COVID

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • Ciao Alberto

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Love Hard

  • Encanto

    ★★★

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Old

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Titane

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★½

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Luca

    ★★★

  • In the Heights

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

  • F9

    ★★★★

  • Cruella

    ★★½

  • The Sarah Vaccine

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★½

  • S.L.U.G.Z.

    ★★★★½

  • Bad Trip

    ★★★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★

  • All Light, Everywhere

  • Strawberry Mansion

    ★★★★½

  • CODA

    ★★½

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★½

  • The Christmas Lottery

    ★½

  • Wild Mountain Thyme

    ★★½

  • Let Them All Talk

    ★★★★