Sort by

ronja has logged 45 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Tully

Tully

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Unsane

Unsane

2018
×
Read the review Edit this entry  
24
Cake

Cake

2014
×
Read the review Edit this entry  
24
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
50/50

50/50

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Imposter

The Imposter

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Saw IV

Saw IV

2007
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Cruel Intentions

Cruel Intentions

1999
×
Read the review Edit this entry  
19
Saw III

Saw III

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Circle

Circle

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Hollywood

Hollywood

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Saw II

Saw II

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Scary Movie 4

Scary Movie 4

2006
×
Read the review Edit this entry  
16
Memento

Memento

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Scary Movie 3

Scary Movie 3

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Raw

Raw

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Breathe

Breathe

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Scary Movie 2

Scary Movie 2

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Invitation

The Invitation

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
This Is Where I Leave You

This Is Where I Leave You

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Paddleton

Paddleton

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
First Girl I Loved

First Girl I Loved

2016
×
Read the review Edit this entry  
08
Tragedy Girls

Tragedy Girls

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Selma

Selma

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Sisterhood of the Traveling Pants

The Sisterhood of the Traveling Pants

2005
×
★★★
Edit this entry  
06
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bridge to Terabithia

Bridge to Terabithia

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Last Song

The Last Song

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry