• Conversations with Friends

    ★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Hawkeye

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Encanto

    ★★★★½

  • Birds of Paradise

    ★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • BLACKPINK: The Show

    ★★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Happiest Season

    ★★★★½

  • My First Summer

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Ammonite

  • Summerland

    ★★★★

  • Taylor Swift City of Lover Concert

    ★★★★★

  • The Half of It

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • All the Bright Places

    ★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Ready or Not

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★½

  • The Perfect Date

    ½

  • Booksmart

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★★★

  • Honey Boy

    ★★★★★

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Bird Box

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★

  • Vita & Virginia

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★½

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Coco

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★½

  • Unicorn Store

    ★★★

  • I, Tonya

    ★★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • Thelma

    ★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★½

  • Rough Night

  • In a Heartbeat

  • The Florida Project

    ★★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★½

  • Kong: Skull Island