Sort by

ronnmiones has logged 42 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Taylor Swift City of Lover Concert

Taylor Swift City of Lover Concert

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Summerland

Summerland

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Atonement

Atonement

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Up in the Air

Up in the Air

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ammonite

Ammonite

2020
×
Read the review Edit this entry  
10
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★
Edit this entry  
06
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Maias: Story of a Portuguese Family

The Maias: Story of a Portuguese Family

2014
×
Read the review Edit this entry  
20
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★
Edit this entry  
21
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
Read the review Edit this entry  
15
Monster House

Monster House

2006
×
★★★
Edit this entry  
13
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
Read the review Edit this entry  
26
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★
Edit this entry  
18
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
Read the review Edit this entry  
14
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
To All the Boys: P.S. I Still Love You

To All the Boys: P.S. I Still Love You

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Room

Room

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
Read the review Edit this entry  
31
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ghost World

Ghost World

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry