• Gekijou Tanpen Macross Frontier: Toki no Meikyuu

  • Macross Delta the Movie: Absolute Live!!!!!!

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • Zero-One Others: Kamen Rider Vulcan & Valkyrie

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Kamen Rider Saber + Kikai Sentai Zenkaiger: Superhero Senki

    ★★★½

  • Old

  • BELLE

    ★★★½

  • Resident Evil: Infinite Darkness

  • Black Widow

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • The Tomorrow War

    ★★

  • Mobile Suit Gundam Hathaway

    ★★★½

  • Rurouni Kenshin: The Beginning

    ★★

  • F9

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Rurouni Kenshin: The Final

    ★★½

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Zero-One Others: Kamen Rider Metsuboujinrai

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★

  • Pretty Guardian Sailor Moon Eternal The Movie Part 2

    ★★★

  • Prisoners of the Ghostland

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★

  • Pretty Guardian Sailor Moon Eternal The Movie Part 1

    ★★½

  • Perfect Strangers

    ★½

  • Kamen Rider Zero-One The Movie: REAL × TIME

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • Earwig and the Witch

    ★★★

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★½

  • Soul

    ★★★½

  • The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

  • The Asadas!

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★½

  • Daughters

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★½

  • Tenet

    ★★★★

  • The Old Guard

    ★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★½

  • Mulan

    ½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • Devs

  • Kamen Rider Zi-O NEXT TIME: Geiz, Majesty

  • The Invisible Man

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Underwater

    ★★

  • Kamen Rider Reiwa: The First Generation

    ★½

  • Cats

    ★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • 1917

    ★★★★

  • Frozen II

    ★½

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★½

  • Howling Village

    ★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • Gemini Man

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★

  • Knives Out

    ★★★

  • The Two Popes

  • Joker

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • Ossan's Love: Love or Dead

    ★★

  • Dance With Me

    ★★★★

  • Kamen Rider Zi-O the Movie: Over Quartzer