Sort by
  • Troll

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★½

  • Nope

    ★★★★

  • Elvis

    ★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

  • The Batman

    ★★★½

  • The Princess Switch 3: Romancing the Star

  • Attack of the Hollywood Clichés!

    ★★★

  • There's Someone Inside Your House

    ★★

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Cinderella

    ½

  • All My Friends Hate Me

    ★★½

  • Concrete Cowboy

    ★★★★

  • Dinner in America

    ★★★½

  • Christmas Crush

    ½

  • The Irishman

    ½

  • Parasite

  • Atlantics

    ★★★★★

  • Bull

    ★★½

  • We Have Always Lived in the Castle

  • Maniac

    ★★★★★

  • Apostle

    ★★★★

  • Firecrackers

    ★★★★

  • Sharp Objects

    ★★★★★

  • Tully

    ★★★½

  • The Christmas Train

  • The Christmas Calendar

    ★★½

  • The Ritual

    ★★★½

  • El Mar La Mar

    ★★★

  • Rift

    ★★★

  • Thoroughbreds

  • Mamaboy

  • Retake

    ★★★½

  • Bo Burnham: Make Happy

    ★★★★

  • The Nice Guys

    ★★★★★

  • In a Valley of Violence

  • Hush

  • The Fundamentals of Caring

    ★★★

  • Over the Garden Wall

    ★★★★★

  • Gone Girl

    ★★★★★

  • Unfriended

  • It Follows

    ★★★★

  • The Babadook

    ★★★

  • Insidious: Chapter 2

    ★★

  • A Thousand Suns

    ★★★★

  • Warm Bodies

    ★★★

  • Dead Before Dawn

    ★★★★★

  • John Dies at the End

  • 12 Dates of Christmas

    ★★½

  • Kung Fu Panda 2

    ★★★

  • Bad Teacher

    ★★★

  • Something Borrowed

    ★★

  • Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

    ★★★

  • Husk

    ★★½

  • Life As We Know It

    ★★★★

  • Insidious

    ★★½

  • Flipped

    ★★★

  • Jonah Hex

  • Remember Me

  • Leap Year

    ½

  • Planet 51

  • The Hangover

    ½

  • Dogtooth

  • Friday the 13th

    ★★★

  • Kung Fu Panda

    ★★★★★

  • 27 Dresses

    ★★★★★

  • National Treasure: Book of Secrets

  • Holiday in Handcuffs

    ½

  • Headless Horseman

  • Paranormal Activity

    ★★★

  • Juno

    ★★★★★