• Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Seaspiracy

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Oprah with Meghan and Harry: A CBS Primetime Special

  • WandaVision

    ★★★★

  • Death to 2020

    ★★

  • Wonder Woman 1984

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Mangrove

    ★★★★

  • Des

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Host

    ★★★

  • I May Destroy You

    ★★★★

  • Middleditch & Schwartz

    ★★★★★

  • The Last Dance

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • Devs

    ★★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★

  • The Social Dilemma

  • Possessor

    ★★★½

  • Relic

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • His House

    ★★★★

  • Underwater

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Bombshell

    ★★★

  • Little Women

    ★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Dark Waters

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★

  • Watchmen

    ★★★★★

  • The Irishman

    ★★★

  • Blood Machines

  • Saint Maud

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • The Crystal Calls - Making The Dark Crystal: Age of Resistance

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★

  • Ready or Not

    ★★★

  • Vivarium

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Dark Phoenix

    ★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Hellboy

  • Us

    ★★★★

  • For Sama

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Triple Frontier

    ★★½