Sort by

Rory has logged 193 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
For Sama

For Sama

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Murmuring

The Murmuring

2022
×
★★★½
Edit this entry  
25
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Violent Night

Violent Night

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Zoolander

Zoolander

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Laura Hasn't Slept

Laura Hasn't Slept

2020
×
★★★½
Edit this entry  
09
Power Rangers

Power Rangers

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Viewing

The Viewing

2022
×
★★★
Edit this entry  
05
Howards End

Howards End

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
In Vitro

In Vitro

2020
×
★★★½
Edit this entry  
29
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Causeway

Causeway

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Interview with the Vampire

Interview with the Vampire

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ghost

Ghost

2021
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Broken Hearts Gallery

The Broken Hearts Gallery

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
My Friend Dahmer

My Friend Dahmer

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
A Quiet Place: Day One

A Quiet Place: Day One

2024
×
Read the review Edit this entry  
14
Dreams in the Witch House

Dreams in the Witch House

2022
×
★★
Edit this entry  
13
Amsterdam

Amsterdam

2022
×
Read the review Edit this entry  
11
My Policeman

My Policeman

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Pickman's Model

Pickman's Model

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
See How They Run

See How They Run

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Weird: The Al Yankovic Story

Weird: The Al Yankovic Story

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Outside

The Outside

2022
×
★★★
Edit this entry  
04
The Autopsy

The Autopsy

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Graveyard Rats

Graveyard Rats

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Lot 36

Lot 36

2022
×
★★
Edit this entry  
01
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
X

X

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Went Up That Hill

Went Up That Hill

×
Read the review Edit this entry  
22
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Old

Old

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Scream

Scream

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Hellraiser

Hellraiser

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Smile

Smile

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Werewolf by Night

Werewolf by Night

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Malignant

Malignant

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry