• Annette

    ★★½

  • I Am All Girls

    ★★

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★

  • The Dig

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • Listen

    ★★★★★

  • Pourquoi je vis

    ★★½

  • Tenet

    ★★★★★

  • The Father

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★★

  • The Perfect Candidate

    ★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Invisible Guest

    ★★★

  • Inside Out

    ★★★★★

  • Interstellar

    ★★★★★

  • Gone Girl

    ★★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★½

  • Gravity

    ½

  • Shame

    ★★★★

  • The Tree of Life

    ½

  • Black Swan

    ★★★★★

  • The Fountain

    ½

  • The 40 Year Old Virgin

    ½

  • The Dreamers

    ½

  • Good Bye Lenin!

    ★★★★½

  • City of God

    ½

  • Pulp Fiction

    ★★★★½

  • Pretty Woman

    ½