• Hell Girl

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★★★★

  • Downton Abbey

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • An Officer and a Spy

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Ne Zha

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Good Omens

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Wild Goose Lake

    ★★★★

  • Beanpole

    ★★★★

  • Les Misérables

    ★★★★★

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • Kim Possible

    ★★★★

  • Synonyms

    ★★★★

  • Better Days

    ★★★★

  • Dororo

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★★

  • Last Letter

    ★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★

  • Project Gutenberg

    ★★★

  • Natsume's Book of Friends: Ephemeral Bond

    ★★★★

  • The Crossing

    ★★★★

  • Never Look Away

    ★★★★

  • The Sisters Brothers

    ★★★★

  • Peterloo

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★★

  • The Favourite

    ★★★

  • First Man

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★★

  • Dying to Survive

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Burning

    ★★★★

  • Long Day's Journey Into Night

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • The House That Jack Built

    ★★★★

  • Happy as Lazzaro

    ★★★★★

  • Shoplifters

    ★★★★★

  • Ash Is Purest White

    ★★★

  • The Image Book

    ★★★★

  • Border

    ★★★★

  • Cold War

    ★★★★

  • Leto

    ★★★★

  • James Cameron's Story of Science Fiction

    ★★★★

  • Bao

    ★★★★

  • Ready Player One

    ★★★★

  • Transit

    ★★★★

  • An Elephant Sitting Still

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Wildlife

    ★★★★

  • Legend of the Demon Cat

    ★★

  • All the Money in the World

    ★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • The Greatest Showman

    ★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★

  • Coco

    ★★★★

  • The Bold, the Corrupt and the Beautiful

    ★★★

  • Wonder Wheel

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★★

  • Youth

    ★★

  • I, Tonya

    ★★★★

  • Molly's Game

    ★★

  • It

    ★★★★