Sort by

RosalindPaprika has logged 14 entries for films during July 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mad Detective

Mad Detective

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Love Wedge #1

Love Wedge #1

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Bourne Supremacy

The Bourne Supremacy

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Bourne Ultimatum

The Bourne Ultimatum

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Code Geass: Hangyaku no Lelouch R2 Special Edition Zero Requiem

Code Geass: Hangyaku no Lelouch R2 Special Edition Zero Requiem

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Talk to Her

Talk to Her

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Host

The Host

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
All About Eve

All About Eve

1950
×
★★★★
Read the review Edit this entry