Sort by

stephanie has logged 488 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Eddie the Eagle

Eddie the Eagle

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Belle de Jour

Belle de Jour

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Rebel Without a Cause

Rebel Without a Cause

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Judy

Judy

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Lolita

Lolita

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Malevolent

Malevolent

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Coach Carter

Coach Carter

2005
×
★★★½
Edit this entry  
13
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
A Christmas Prince: The Royal Baby

A Christmas Prince: The Royal Baby

2019
×
Read the review Edit this entry  
05
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Knight Before Christmas

The Knight Before Christmas

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Lady and the Tramp

Lady and the Tramp

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Charlie Brown Thanksgiving

A Charlie Brown Thanksgiving

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Juno

Juno

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dallas Buyers Club

Dallas Buyers Club

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Noelle

Noelle

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry