Sort by

stephanie has logged 23 entries for films during January 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Terminal

Terminal

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Fyre

Fyre

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Her

Her

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
Read the review Edit this entry  
15
Cinderella

Cinderella

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Room

Room

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Melancholia

Melancholia

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry