Sort by

stephanie has logged 59 entries for films during March 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Dumbo

Dumbo

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Sabrina

Sabrina

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Glass Castle

The Glass Castle

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Kitbull

Kitbull

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Lady Macbeth

Lady Macbeth

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Drive

Drive

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Period. End of Sentence.

Period. End of Sentence.

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Us

Us

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Jackie

Jackie

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Z for Zachariah

Z for Zachariah

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Climax

Climax

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Art of Style: Jean Cocteau

Art of Style: Jean Cocteau

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Ham: Caught in a Ham

Spider-Ham: Caught in a Ham

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Skin

Skin

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Revenge

Revenge

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Mr. Malcolm's List

Mr. Malcolm's List

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Little Women

Little Women

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
A Bigger Splash

A Bigger Splash

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Love, Rosie

Love, Rosie

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Loving Vincent

Loving Vincent

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
One Red Nose Day and a Wedding

One Red Nose Day and a Wedding

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Carol

Carol

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Mission: Impossible – Rogue Nation

Mission: Impossible – Rogue Nation

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Saturday Night Fever

Saturday Night Fever

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry