Sort by

stephanie has logged 53 entries for films during May 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Jack-Jack Attack

Jack-Jack Attack

2005
×
★★★★
Edit this entry  
31
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Big Eyes

Big Eyes

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Bridget Jones's Baby

Bridget Jones's Baby

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Hush

Hush

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
L'Observateur

L'Observateur

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Five Feet Apart

Five Feet Apart

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Cousin Ben Troop Screening

Cousin Ben Troop Screening

2012
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Princess Diaries 2: Royal Engagement

The Princess Diaries 2: Royal Engagement

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
About Time

About Time

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Memory Box

Memory Box

2016
×
★★★½
Edit this entry  
24
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Invisible Guest

The Invisible Guest

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Basically

Basically

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Before We Go

Before We Go

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Last Summer

The Last Summer

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Bridget Jones: The Edge of Reason

Bridget Jones: The Edge of Reason

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Blue Jay

Blue Jay

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
I Am Easy to Find

I Am Easy to Find

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Sunshine Cleaning

Sunshine Cleaning

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Wine Country

Wine Country

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
9 Kisses

9 Kisses

2014
×
★★★
Edit this entry  
06
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Diary of a Teenage Girl

The Diary of a Teenage Girl

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Year of Spectacular Men

The Year of Spectacular Men

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Avatar

Avatar

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Hanna

Hanna

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry