Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Nope

Nope

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Cyberbully

Cyberbully

2011
×
Read the review Edit this entry  
03
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Brahms: The Boy II

Brahms: The Boy II

2020
×
Read the review Edit this entry  
09
Spree

Spree

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Diana: In Her Own Words

Diana: In Her Own Words

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Plus One

Plus One

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Tragedy Girls

Tragedy Girls

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bao

Bao

2018
×
Edit this entry  
19
Blockers

Blockers

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Cam

Cam

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Tarnation

Tarnation

2003
×
★★★★
Edit this entry  
14
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
13th

13th

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
26
The Conversation

The Conversation

1974
×
★★★
Edit this entry  
24
Battleship Potemkin

Battleship Potemkin

1925
×
Edit this entry  
19
Run Lola Run

Run Lola Run

1998
×
★★★★
Edit this entry  
09
Sierra Burgess Is a Loser

Sierra Burgess Is a Loser

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hannah Gadsby: Nanette

Hannah Gadsby: Nanette

2018
×
Edit this entry  
18
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★
Edit this entry  
28
Duck Butter

Duck Butter

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Paterson

Paterson

2016
×
Read the review Edit this entry  
25
A Single Man

A Single Man

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Forgetting Sarah Marshall

Forgetting Sarah Marshall

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Another Cinderella Story

Another Cinderella Story

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
A Cinderella Story

A Cinderella Story

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Sleeping with Other People

Sleeping with Other People

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Wolf Children

Wolf Children

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Double

The Double

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Feels

The Feels

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Princess Cyd

Princess Cyd

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
5 Centimeters per Second

5 Centimeters per Second

2007
×
★★★½
Edit this entry  
27
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry