Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
News of the World

News of the World

2020
×
★★½
Edit this entry  
19
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★
Edit this entry  
24
Mosul

Mosul

2019
×
Edit this entry  
18
Outside the Wire

Outside the Wire

2021
×
★★½
Edit this entry  
18
Finding Nemo

Finding Nemo

2003
×
★★★
Edit this entry  
18
The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor

The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor

2008
×
★★★
Edit this entry  
18
The Mummy

The Mummy

2017
×
★★★
Edit this entry  
18
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★
Edit this entry  
18
The Mummy Returns

The Mummy Returns

2001
×
★★★
Edit this entry  
10
13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi

13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi

2016
×
Edit this entry  
10
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★½
Edit this entry  
13
Notes for My Son

Notes for My Son

2020
×
★★½
Edit this entry  
13
Just Another Christmas

Just Another Christmas

2020
×
★★★★
Edit this entry  
22
Gretel & Hansel

Gretel & Hansel

2020
×
★★½
Edit this entry  
22
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★
Edit this entry  
22
Hansel & Gretel: Witch Hunters

Hansel & Gretel: Witch Hunters

2013
×
★★★
Edit this entry  
22
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★
Edit this entry  
10
Carcereiros - O Filme

Carcereiros - O Filme

2019
×
★★★★
Edit this entry  
08
Bad Boys for Life

Bad Boys for Life

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Bad Boys II

Bad Boys II

2003
×
★★★★
Edit this entry  
08
Bad Boys

Bad Boys

1995
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Book of Eli

The Book of Eli

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★★
Edit this entry  
11
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Legacy of the Bones

The Legacy of the Bones

2019
×
★★★
Edit this entry  
01
The Invisible Guardian

The Invisible Guardian

2017
×
★★★
Edit this entry  
01
Offering to the Storm

Offering to the Storm

2020
×
★★★
Edit this entry  
29
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★★★
Edit this entry  
29
Furious 7

Furious 7

2015
×
★★★★
Edit this entry  
29
Furious 7

Furious 7

2015
×
★★★★
Edit this entry  
29
Fast & Furious 6

Fast & Furious 6

2013
×
★★★★
Edit this entry  
29
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★
Edit this entry  
29
Fast & Furious

Fast & Furious

2009
×
★★★★
Edit this entry  
29
2 Fast 2 Furious

2 Fast 2 Furious

2003
×
★★★
Edit this entry  
29
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
★★★
Edit this entry  
29
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
29
300: Rise of an Empire

300: Rise of an Empire

2014
×
★★★
Edit this entry  
29
300

300

2006
×
★★★★
Edit this entry  
29
The 13th Warrior

The 13th Warrior

1999
×
★★★★
Edit this entry