• All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★½

  • Dear Evan Hansen

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Old

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★½

  • How It Ends

    ★★

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • Death to 2020

    ★★

  • Just Another Christmas

    ★★★★

  • The Call

    ★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Happiest Season

    ★★½

  • Holidate

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Shithouse

    ★★★½

  • Vicious Fun

    ★★★★

  • Freaky

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • The Paramedic

    ★½

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Unpregnant

    ★★★★

  • The Broken Hearts Gallery

    ★★★

  • Chemical Hearts

  • Summerland

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Looks That Kill

    ★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★½

  • Dating Amber

    ★★★

  • Ben Platt: Live from Radio City Music Hall

    ★★★★★

  • The Half of It

    ★★

  • Love Wedding Repeat

    ½

  • A Modern Farewell

    ★★★★★

  • Best Wishes, Warmest Regards: A Schitt's Creek Farewell

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • All the Bright Places

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Uncle Frank

    ★★★★

  • Happy Old Year

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★

  • Last Christmas

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • The Platform

    ★★

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★½

  • Corpus Christi

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Tell Me Who I Am

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★½

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Turma da Mônica: Laços

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★½

  • Straight Up

    ★★★★