lara has logged 212 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Date Night

Date Night

2010
×
★★★
Edit this entry  
30
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★
Edit this entry  
30
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Horrible Bosses 2

Horrible Bosses 2

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Just Another Christmas

Just Another Christmas

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Misery

Misery

1990
×
★★★★
Edit this entry  
11
Life As We Know It

Life As We Know It

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
This Is Where I Leave You

This Is Where I Leave You

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
What If

What If

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Call

The Call

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Personal History of David Copperfield

The Personal History of David Copperfield

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Judd Apatow: The Return

Judd Apatow: The Return

2017
×
★★½
Edit this entry  
07
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Sidewalls

Sidewalls

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Horrible Bosses

Horrible Bosses

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Sleeping with Other People

Sleeping with Other People

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Broken Hearts Gallery

The Broken Hearts Gallery

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Happy Old Year

Happy Old Year

2019
×
★★★★
Edit this entry  
24
Man Up

Man Up

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Let There Be Light

Let There Be Light

1946
×
★★★½
Edit this entry  
15
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Califórnia

Califórnia

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Frankie and Johnny

Frankie and Johnny

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Once

Once

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Holidate

Holidate

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Big Fish

Big Fish

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ben Platt: Live from Radio City Music Hall

Ben Platt: Live from Radio City Music Hall

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Freaks and Geeks: The Documentary

Freaks and Geeks: The Documentary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Shallow Grave

Shallow Grave

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Paramedic

The Paramedic

2020
×
★½
Edit this entry