• To All the Boys: Always and Forever

    ★★

  • The Dig

    ★★★★

  • Death to 2020

    ★★★½

  • Roald & Beatrix: The Tail of the Curious Mouse

    ★★★★★

  • Happiest Season

    ★★

  • A Christmas Gift from Bob

    ★★★½

  • Jingle Jangle: A Christmas Journey

    ★★★★

  • Holidate

    ½

  • Soul

    ★★★

  • Spontaneous

    ★★

  • Baby Done

    ★★★

  • Enola Holmes

    ½

  • On the Rocks

    ★★★½

  • Penguin Bloom

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ½

  • All Together Now

    ★★★★½

  • The Kissing Booth 2

    ★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • The F**k-It List

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★★★

  • A Whisker Away

    ★★

  • Arkansas

  • The Half of It

    ★★★★

  • Best Wishes, Warmest Regards: A Schitt's Creek Farewell

    ★★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★

  • The Social Dilemma

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • Bombshell

    ★★★

  • The Gentlemen

    ★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Noelle

    ★★★½

  • Lady and the Tramp

    ★½

  • Trick

  • Can You Keep a Secret?

    ★★★★

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • Hope Gap

    ★★★★

  • Rocks

    ★★★★

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★★

  • Joker

    ½

  • Marriage Story

    ★★★

  • A.M.I.

  • Midsommar

    ★★★

  • Deadcon

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Plus One

    ★★★½

  • Saint Frances

    ★★★★

  • Extra Ordinary

    ★★★½

  • Animals

    ★★★½

  • Fighting with My Family

    ★★★½

  • Brittany Runs a Marathon

    ★★★½

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★½

  • Hail Satan?

    ★★★

  • Polaroid

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • The Possession of Hannah Grace

    ½

  • Mary Poppins Returns

    ★★

  • The Grinch

    ★★★★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★★½

  • Ladies in Black

    ★★★½

  • Look Away

    ½

  • Hell Fest

    ★★

  • Green Book

    ★★★★½

  • Halloween

    ★★★½