Sort by
  • Hellraiser

    ★★★★

  • The Munsters

    ★★★

  • Wendell & Wild

    ★★

  • Prey

    ★★★★

  • Nope

    ★★★★★

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★★★

  • Metal Lords

  • Dark Glasses

    ★★½

  • House of Gucci

    ★★

  • The Death of David Cronenberg

  • Last Night in Soho

  • Malignant

  • Mad God

    ★★★★★

  • Sonny Boy

  • Titane

  • Pompo the Cinephile

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

  • James Acaster: Make a New Tomorrow

  • Willy's Wonderland

  • The Sadness

    ★★★★

  • James Acaster: Cold Lasagne Hate Myself 1999

  • The Queen's Gambit

  • Psycho Goreman

    ★★★★

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

  • The Devil All the Time

  • Come True

  • Artemis Fowl

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • 3 from Hell

    ★★★

  • Blood Machines

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Uncut Gems

  • It Chapter Two

  • Midsommar

  • Parasite

  • The Lighthouse

  • Promare

  • Pokémon Detective Pikachu

  • Pet Sematary

  • Alita: Battle Angel

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Bird Box

  • FLCL Progressive

  • FLCL Alternative

  • Suspiria

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

  • Knife+Heart

  • BlacKkKlansman

  • Solo: A Star Wars Story

  • James Acaster: Repertoire

  • Black Panther

  • Hereditary

  • Sorry to Bother You

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Thor: Ragnarok

  • Blade Runner 2049

  • It

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

  • Veronica

  • Twin Peaks: The Return

  • Night Is Short, Walk on Girl

  • Super Dark Times

  • Rogue One: A Star Wars Story

  • Raw

    ★★★★★

  • Train to Busan

  • The Wailing

    ★★★★★

  • Hush

  • Deadpool

  • Star Wars: The Force Awakens

  • Advantageous

  • Jurassic World