Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
We're All Going to the World's Fair

We're All Going to the World's Fair

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Arrival

Arrival

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
31
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
House

House

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Wendell & Wild

Wendell & Wild

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Uzumaki

Uzumaki

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Frankenstein's Army

Frankenstein's Army

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Wailing

The Wailing

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Sadness

The Sadness

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ringu

Ringu

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Midori

Midori

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Wicked City

Wicked City

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
3 from Hell

3 from Hell

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Psycho Goreman

Psycho Goreman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Halloween

Halloween

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Devil's Rejects

The Devil's Rejects

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
House of 1000 Corpses

House of 1000 Corpses

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Hellraiser

Hellraiser

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Dark Glasses

Dark Glasses

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Dracula 3D

Dracula 3D

2012
×
Read the review Edit this entry  
11
Nope

Nope

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Blood Machines

Blood Machines

2019
×
Read the review Edit this entry  
09
Opera

Opera

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Mad God

Mad God

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Hellraiser

Hellraiser

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Hellraiser: Bloodline

Hellraiser: Bloodline

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Hellraiser III: Hell on Earth

Hellraiser III: Hell on Earth

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Munsters

The Munsters

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Hellbound: Hellraiser II

Hellbound: Hellraiser II

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Raw

Raw

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Hardware

Hardware

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Nope

Nope

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Nope

Nope

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Fly

The Fly

1958
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Natural Born Killers

Natural Born Killers

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Prey

Prey

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Bob's Burgers Movie

The Bob's Burgers Movie

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The War of the Worlds: Next Century

The War of the Worlds: Next Century

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry