aracely has logged 189 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
New Year's Eve

New Year's Eve

2011
×
★★★
Edit this entry  
31
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Grave Encounters

Grave Encounters

2011
×
★★★
Edit this entry  
19
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
08
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
07
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Freaky

Freaky

2020
×
★★½
Edit this entry  
29
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
My Friend Dahmer

My Friend Dahmer

2017
×
Edit this entry  
15
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Coherence

Coherence

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
07
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★
Edit this entry  
07
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★½
Edit this entry  
03
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
02
The Diary of a Teenage Girl

The Diary of a Teenage Girl

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
02
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Paranormal Activity: The Marked Ones

Paranormal Activity: The Marked Ones

2014
×
★★★½
Edit this entry  
31
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★★★★
Edit this entry  
30
ParaNorman

ParaNorman

2012
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Cheetah Girls

The Cheetah Girls

2003
×
★★★½
Edit this entry  
30
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★
Edit this entry  
26
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★
Edit this entry  
26
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
07
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★
Edit this entry  
05
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★
Edit this entry  
03
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Craft

The Craft

1996
×
★★★
Edit this entry  
01
Twilight

Twilight

2008
×
★★★
Edit this entry  
30
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
21
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Edit this entry