• My Babysitter's a Vampire

    ★★★★

  • The Social Network

    ★★★★½

  • Insidious

    ★★★

  • Easy A

    ★★★★★

  • Black Swan

    ★★★★½

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★★

  • Toy Story 3

    ★★★½

  • Jennifer's Body

    ★★★★★

  • (500) Days of Summer

    ★★★★½

  • Inglourious Basterds

    ★★★

  • Up

    ★★★★

  • Coraline

    ★★★★★

  • Twilight

    ★★★

  • Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father

    ★★★★

  • Nick and Norah's Infinite Playlist

    ★★

  • Cloverfield

    ★★

  • Paranormal Activity

    ★★★

  • Juno

    ★★★★★

  • High School Musical 2

    ★★★★

  • Hairspray

    ★★★★½

  • The Devil Wears Prada

    ★★★★★

  • High School Musical

    ★★★★

  • Saw II

    ★★★

  • Corpse Bride

    ★★★★★

  • The Princess Diaries 2: Royal Engagement

    ★★★★★

  • The Village

    ★★★★

  • Shrek 2

    ★★★★

  • Eternal Sunshine of the Spotless Mind

    ★★★★½

  • Saw

    ★★★½

  • The Cat in the Hat

    ★★½

  • The Cheetah Girls

    ★★★½

  • Chicago

    ★★★★★

  • The Ring

    ★★★

  • Monsters, Inc.

    ★★★★★

  • The Princess Diaries

    ★★★★★

  • Scary Movie 2

    ★★

  • Mulholland Drive

    ★★★★

  • Shrek

    ★★★

  • Donnie Darko

    ★★★★

  • How the Grinch Stole Christmas

    ★★★★

  • Requiem for a Dream

    ★★★★

  • Final Destination

    ★★★

  • Toy Story 2

    ★★★★½

  • Eyes Wide Shut

    ★★★★

  • The Virgin Suicides

    ★★★★★

  • 10 Things I Hate About You

    ★★★★★

  • The Blair Witch Project

    ★★★

  • The Truman Show

    ★★★★

  • Scream 2

    ★★★

  • Scream

    ★★★★

  • The Craft

    ★★★

  • Toy Story

    ★★★★

  • Clueless

    ★★★★★

  • Friday

    ★★★½

  • Heathers

    ★★★★★

  • Killer Klowns from Outer Space

    ★★★★

  • Beetlejuice

    ★★★½

  • The Princess Bride

    ★★★

  • A Nightmare on Elm Street

    ★★★

  • Poltergeist

    ★★★½

  • Raiders of the Lost Ark

    ★★★

  • The Shining

    ★★★½

  • The Hills Have Eyes

    ★★★★

  • Carrie

    ★★★★

  • Taxi Driver

    ★★★½

  • Jaws

    ★★★★

  • The Texas Chain Saw Massacre

    ★★★½

  • Rosemary's Baby

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★

  • The Little Shop of Horrors

    ★★★