• The Woman in the Window

    ★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★

  • Dr. Bird's Advice for Sad Poets

    ★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • The Call

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Run

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • The New Mutants

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Athlete A

    ★★★★

  • The Lovebirds

    ★★★½

  • Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★★½

  • Defending Jacob

    ★★★½

  • My Octopus Teacher

    ★★★

  • The Trials of Gabriel Fernandez

    ★★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★★½

  • The Photograph

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • Gretel & Hansel

    ★★

  • The Rhythm Section

    ★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Black Bear

    ★★★★

  • Spree

    ★★½

  • His House

    ★★★

  • The Turning

    ★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★½

  • Cats

    ½

  • Bombshell

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★½

  • Queen & Slim

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★½

  • Tall Girl

  • Unbelievable

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★

  • Just Mercy

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • The Fanatic

    ★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Waves

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Dora and the Lost City of Gold

    ★★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

  • Ready or Not

    ★★★

  • Invader ZIM: Enter the Florpus

    ★★★★

  • Weathering with You

    ★★★½

  • Crawl

    ★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★½

  • Annabelle Comes Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★

  • Ma

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½