rosy has logged 48 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Cats

Cats

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Cats

Cats

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Wish Upon

Wish Upon

2017
×
Edit this entry  
02
A Dog's Journey

A Dog's Journey

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★
Edit this entry  
20
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
Read the review Edit this entry  
16
Goodnight Mommy

Goodnight Mommy

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Rent

Rent

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★
Edit this entry  
21
Tall Girl

Tall Girl

2019
×
Read the review Edit this entry  
20
Unbelievable

Unbelievable

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Brittany Runs a Marathon

Brittany Runs a Marathon

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
It

It

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
What Maisie Knew

What Maisie Knew

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Dora and the Lost City of Gold

Dora and the Lost City of Gold

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Overlord

Overlord

2018
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Stanford Prison Experiment

The Stanford Prison Experiment

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Invader ZIM: Enter the Florpus

Invader ZIM: Enter the Florpus

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Nathan for You: Finding Frances

Nathan for You: Finding Frances

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Crawl

Crawl

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Coherence

Coherence

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Brightburn

Brightburn

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
A Cowgirl's Story

A Cowgirl's Story

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Us

Us

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Kid

The Kid

2019
×
Read the review Edit this entry