• Norm Macdonald: Nothing Special

    ★★★★★

  • Crimes of the Future

    ★★½

  • Men

    ★★★

  • David Spade: Nothing Personal

    ★★★

  • Conversations with a Killer: The John Wayne Gacy Tapes

    ★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Trust No One: The Hunt for the Crypto King

    ★★★½

  • The Bubble

  • X

    ★★★

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★★

  • Windfall

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • Kimi

    ★★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Finch

    ★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★

  • Ron's Gone Wrong

    ★★★

  • The Rescue

    ★★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • Dave Chappelle: The Closer

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • The Humans

    ★★★★

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★

  • Dashcam

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • The Guilty

    ★★★½

  • Hold Your Fire

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Encounter

    ★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • The Card Counter

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Malignant

  • Turning Point: 9/11 and the War on Terror

    ★★★★

  • Beckett

    ★★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★★★

  • Old

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Titane

    ★½

  • The French Dispatch

    ★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Val

    ★★★★

  • Annette

  • No Sudden Move

    ★★★

  • In the Heights

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • Army of the Dead

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Sasquatch

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Q: Into the Storm

    ★★★★