• Puzhu

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Jana Gana Mana

    ★★★½

  • K.G.F: Chapter 2

    ★★★★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★★

  • RRR

    ★★★½

  • The Institute

  • Night Drive

    ★★½

  • Pada

    ★★★½

  • The Kashmir Files

    ½

  • Bheeshma Parvam

    ★★★★

  • The Weeknd x The Dawn FM Experience

  • The Batman

    ★★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★½

  • Freedom Fight

  • Mahaan

    ★★★½

  • Five Frames and one fine evening we went to tell a story

  • Bro Daddy

  • Hridayam

    ★★★★

  • Bhoothakaalam

    ★★★½

  • Hotel Transylvania: Transformania

    ★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • Keshu Ee Veedinte Nadhan

  • Meow

    ★★

  • Minnal Murali

    ★★★½

  • Ajagajantharam

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Udumbu

    ½

  • Don't Look Up

    ★★

  • Marakkar: Lion of the Arabian Sea

    ★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • Maanaadu

    ★★★½

  • Hawkeye

    ★★★

  • Jan-e-Man

    ★★★★

  • Kurup

    ★★½

  • Kanakam Kaamini Kalaham

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Sooryavanshi

    ★½

  • Paranormal Activity: Next of Kin

  • Thinkalazhcha Nishchayam

    ★★★½

  • Eternals

    ★★

  • House of Secrets: The Burari Deaths

  • Bhramam

    ½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Girl Who Killed Her Parents

    ½

  • Midnight Mass

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★½

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★★

  • #Home

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Don't Breathe 2

    ★★★

  • Kuruthi

    ★★★

  • Free Guy

    ★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Batman: The Long Halloween, Part Two

    ★★★

  • Jungle Cruise

    ★★

  • Kingdom: Ashin of the North

    ★★★½

  • Sarpatta Parambarai

    ★★★★

  • Old

    ★★½

  • Malik

    ★★★★

  • A Classic Horror Story

    ★★

  • Black Widow

    ★★½

  • The Tomorrow War

    ★½

  • Cold Case

  • Batman: The Long Halloween, Part One

    ★★★½

  • Jagame Thandhiram

    ★★½