Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★
Edit this entry  
20
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
777 Charlie

777 Charlie

2022
×
★★★½
Edit this entry  
12
CBI 5: The Brain

CBI 5: The Brain

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
11
Nidal and the unshakable burden of existence

Nidal and the unshakable burden of existence

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Morbius

Morbius

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Vikram

Vikram

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Kaithi

Kaithi

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Creep

Creep

2014
×
★★★
Edit this entry  
27
12th Man

12th Man

2022
×
★★½
Edit this entry  
26
Zindagi Na Milegi Dobara

Zindagi Na Milegi Dobara

2011
×
★★★★
Edit this entry  
18
Delhi-6

Delhi-6

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Puzhu

Puzhu

2022
×
★★★★
Edit this entry  
09
Night Drive

Night Drive

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★
Edit this entry  
30
Jana Gana Mana

Jana Gana Mana

2022
×
★★★½
Edit this entry  
19
K.G.F: Chapter 2

K.G.F: Chapter 2

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
K.G.F: Chapter 2

K.G.F: Chapter 2

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
K.G.F: Chapter 1

K.G.F: Chapter 1

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Wild Mountain Thyme

Wild Mountain Thyme

2020
×
★★
Edit this entry  
11
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★½
Edit this entry  
09
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Pada

Pada

2022
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Institute

The Institute

2022
×
Edit this entry  
03
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★★
Edit this entry  
03
Saw

Saw

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
RRR

RRR

2022
×
★★★½
Edit this entry  
19
Bheeshma Parvam

Bheeshma Parvam

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Kashmir Files

The Kashmir Files

2022
×
½
Edit this entry  
15
#Home

#Home

2021
×
★★★½
Edit this entry  
11
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★½
Edit this entry  
10
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★
Edit this entry  
04
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
Bheeshma Parvam

Bheeshma Parvam

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Manichitrathazhu

Manichitrathazhu

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Yoddha

Yoddha

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Annabelle

Annabelle

2014
×
★★
Edit this entry  
01
The Weeknd x The Dawn FM Experience

The Weeknd x The Dawn FM Experience

2022
×
Edit this entry  
28
Kilukkam

Kilukkam

1991
×
★★★★
Edit this entry  
28
Chithram

Chithram

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Ajagajantharam

Ajagajantharam

2021
×
★★★½
Edit this entry  
22
Big B

Big B

2007
×
★★★½
Edit this entry  
19
Texas Chainsaw Massacre

Texas Chainsaw Massacre

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Freedom Fight

Freedom Fight

2022
×
Edit this entry  
11
Mahaan

Mahaan

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry