Sort by

rotokoooo has logged 347 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Eli

Eli

2019
×
★★½
Edit this entry  
31
Keshu Ee Veedinte Nadhan

Keshu Ee Veedinte Nadhan

2021
×
Read the review Edit this entry  
30
The Descent

The Descent

2005
×
★★★½
Edit this entry  
29
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Edit this entry  
24
Minnal Murali

Minnal Murali

2021
×
★★★½
Edit this entry  
23
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★
Edit this entry  
18
Jan-e-Man

Jan-e-Man

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★½
Edit this entry  
12
Sooryavanshi

Sooryavanshi

2021
×
★½
Edit this entry  
08
Bhramam

Bhramam

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★
Edit this entry  
02
Marakkar: Lion of the Arabian Sea

Marakkar: Lion of the Arabian Sea

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Signs

Signs

2002
×
★★★
Edit this entry  
19
Churuli

Churuli

2021
×
★★½
Edit this entry  
16
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★½
Edit this entry  
15
Paranormal Activity: Next of Kin

Paranormal Activity: Next of Kin

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
Kurup

Kurup

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Kanakam Kaamini Kalaham

Kanakam Kaamini Kalaham

2021
×
★★★
Edit this entry  
10
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Edit this entry  
08
Thinkalazhcha Nishchayam

Thinkalazhcha Nishchayam

2021
×
★★★½
Edit this entry  
06
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★½
Edit this entry  
04
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Halloween

Halloween

2018
×
★★★
Edit this entry  
17
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Night House

The Night House

2020
×
★★★½
Edit this entry  
12
House of Secrets: The Burari Deaths

House of Secrets: The Burari Deaths

2021
×
Edit this entry  
10
The Addams Family

The Addams Family

2019
×
Read the review Edit this entry  
10
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★½
Edit this entry  
08
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★
Edit this entry  
07
Like Stars on Earth

Like Stars on Earth

2007
×
★★★★
Edit this entry  
07
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★
Edit this entry  
07
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★
Edit this entry  
07
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★
Edit this entry  
07
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
07
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★★
Edit this entry  
07
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
07
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★
Edit this entry  
07
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★
Edit this entry  
07
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★
Edit this entry  
07
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★½
Edit this entry  
07
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★½
Edit this entry