Letterboxd — Your life in film

Forgotten password?

×
rotokoooo

rotokoooo

  • Activity
  • Activity
  • Films
  • Diary
  • Reviews
  • Watchlist
  • Lists
  • Likes
  • Tags
  • Network
  • Gift Pro
  • RSS feed for rotokoooo
  • Watched
  • Diary
  • Reviews
  • Ratings
  • Remove filters
  • Account Filters
    • Show watched films
    • Hide watched films
    • Show liked films
    • Hide liked films
    • Show rated films
    • Hide rated films
    • Show logged films
    • Hide logged films
    • Show rewatched films
    • Hide rewatched films
    • Show reviewed films
    • Hide reviewed films
    • Show films in watchlist
    • Hide films in watchlist
    • Show films you own
    • Hide films you own
  • Content Filters
    • Show short films
    • Hide short films
    • Show TV shows
    • Hide TV shows
    • Hide documentaries
    • Hide unreleased titles
    • Show obscure films
    • Hide obscure films
    • Show Nanocrowd films
    • Hide Nanocrowd films
Sort by
  • When Reviewed
  • Review Activity
  • Review Count
  • Film Name
  • Release Date
    • Newest First
    • Earliest First
  • Your Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • rotokoooo’s Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Your Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Average Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Film Length
    • Shortest First
    • Longest First
  • Film Popularity
  • All time
  • 2022
  • 2021
  • 2020
  • All ratings
  • ★★★★★
  • ★★★★½
  • ★★★★
  • ★★★½
  • ★★★
  • ★★½
  • ★★
  • ★½
  • ★
  • ½
  • No rating
  • Lightyear

    Lightyear 2022

    ★★½ Watched by rotokoooo 20 Jun 2022

    live-action aakaamayrnu

  • CBI 5: The Brain

    CBI 5: The Brain 2022

    ½ Watched by rotokoooo 12 Jun 2022

    ew

  • Creep 2

    Creep 2 2017

    ★★★★ Watched by rotokoooo 08 Jun 2022

    Better than the first part.
    Loved it👍

  • Morbius

    Morbius 2022

    ½ Watched by rotokoooo 08 Jun 2022

    ........

  • Vikram

    Vikram 2022

    ★★★★★ Watched by rotokoooo 03 Jun 2022

    sceneshhhh

    Ennik vendathellam indayrinnu.
    Very sexy.

  • Kaithi

    Kaithi 2019

    ★★★★½ Watched by rotokoooo 03 Jun 2022

    myru

  • Top Gun: Maverick

    Top Gun: Maverick 2022

    ★★★★ Watched by rotokoooo 30 May 2022

    IMAXill could've been wayyy better 😩

  • Delhi-6

    Delhi-6 2009

    ★★★½ Rewatched by rotokoooo 18 May 2022 1

    🎶🎶🎶🎶🎶

  • Night Drive

    Night Drive 2022

    ★★½ Watched by rotokoooo 09 May 2022

    unironically enjoyed the score😳👍

  • K.G.F: Chapter 2

    K.G.F: Chapter 2 2022

    ★★★★★ Rewatched by rotokoooo 19 Apr 2022

    still sexy👍

  • K.G.F: Chapter 2

    K.G.F: Chapter 2 2022

    ★★★★★ Watched by rotokoooo 16 Apr 2022 1

    aaaaaaaaaaaaaaaAAAAAAAAAA


    #1 Sexiest Padam

  • K.G.F: Chapter 1

    K.G.F: Chapter 1 2018

    ★★★½ Rewatched by rotokoooo 16 Apr 2022

    Eni 6:30pm vere wait cheyyanam

Newer
Older
  • 1
  • 2
  • 3
  • …
  • 13

Review Tags

13
  • mcu
  • chandi
  • drishyam 2
  • fridge
  • fun
  • irul
  • joji
  • literally the last show in mangalore
  • monster
  • netflix
  • no way home
  • torture
  • wandavision
  • About
  • News
  • Pro
  • Apps
  • Podcast
  • Year in Review
  • Gift Guide
  • Help
  • Terms
  • API
  • Contact
Twitter
Facebook
Instagram
YouTube
TikTok

© Letterboxd Limited. Made by fans in Aotearoa. Film data from TMDb. Mobile site.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google privacy policy and terms of service apply.

Upgrade to remove ads

Letterboxd is an independent service created by a small team, and we rely mostly on the support of our members to maintain our site and apps. Please consider upgrading to a Pro account—for less than a couple bucks a month, you’ll get cool additional features like all-time and annual stats pages (example), the ability to select (and filter by) your favorite streaming services, and no ads!

Tell me about Pro