• Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • Cry Macho

    ★★

  • The Guilty

    ★★★★½

  • Kate

    ★★★

  • The Starling

    ★★★

  • Dear Evan Hansen

    ★★

  • Copshop

    ★★★½

  • Halloween Kills

  • Malignant

    ★★★★

  • Afterlife of the Party

    ★★

  • Vacation Friends

    ★★

  • He's All That

    ½

  • Candyman

    ★★★★

  • The Protégé

    ★★★

  • Reminiscence

    ★★

  • Sweet Girl

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★★

  • Don't Breathe 2

    ★★★½

  • Beckett

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★★

  • Vivo

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★½

  • Old

    ★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★★

  • Stillwater

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

  • The Boss Baby: Family Business

    ★★★½

  • The Tomorrow War

    ★★★★

  • The Forever Purge

    ½

  • America: The Motion Picture

    ★★

  • Luca

    ★★★★

  • Hitman's Wife's Bodyguard

  • Loki

    ★★★★★

  • Awake

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★★★

  • Blue Miracle

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • F9

    ★½

  • Cruella

    ★★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Army of the Dead

    ★★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★½

  • Oxygen

    ★★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★★½

  • Wrath of Man

    ★★★½

  • Stowaway

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • Thunder Force

  • Mortal Kombat

    ★½

  • Bad Trip

    ★★★

  • Peter Rabbit 2: The Runaway

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★★

  • Yes Day

    ★★★

  • Coming 2 America

    ★★★

  • Moxie

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★½

  • Cherry

    ★★½

  • Willy's Wonderland

    ★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★★

  • Tom & Jerry

    ★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★