Ryan has logged 56 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
Mulan

Mulan

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The One and Only Ivan

The One and Only Ivan

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Project Power

Project Power

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
She Dies Tomorrow

She Dies Tomorrow

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Tax Collector

The Tax Collector

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
Animal Crackers

Animal Crackers

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Radioactive

Radioactive

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Greyhound

Greyhound

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
My Spy

My Spy

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
7500

7500

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Artemis Fowl

Artemis Fowl

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Scoob!

Scoob!

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Capone

Capone

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Extraction

Extraction

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Willoughbys

The Willoughbys

2020
×
Read the review Edit this entry  
10
Trolls World Tour

Trolls World Tour

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Blow the Man Down

Blow the Man Down

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Stargirl

Stargirl

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Bloodshot

Bloodshot

2020
×
Read the review Edit this entry  
06
Spenser Confidential

Spenser Confidential

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Way Back

The Way Back

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Onward

Onward

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
All the Bright Places

All the Bright Places

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Brahms: The Boy II

Brahms: The Boy II

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
20
The Call of the Wild

The Call of the Wild

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Fantasy Island

Fantasy Island

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
14
The Photograph

The Photograph

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Downhill

Downhill

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
To All the Boys: P.S. I Still Love You

To All the Boys: P.S. I Still Love You

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Horse Girl

Horse Girl

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Timmy Failure: Mistakes Were Made

Timmy Failure: Mistakes Were Made

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Gretel & Hansel

Gretel & Hansel

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Rhythm Section

The Rhythm Section

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Turning

The Turning

2020
×
Read the review Edit this entry  
23
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry