Roman has logged 111 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Detour

Detour

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Furie

Furie

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Dark Waters

Dark Waters

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Sputnik

Sputnik

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The World's End

The World's End

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Gretel & Hansel

Gretel & Hansel

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Villainess

The Villainess

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Godzilla, Mothra and King Ghidorah: Giant Monsters All-Out Attack

Godzilla, Mothra and King Ghidorah: Giant Monsters All-Out Attack

2001
×
★★½
Edit this entry  
09
Godzilla

Godzilla

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Into the Labyrinth

Into the Labyrinth

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Contagion

Contagion

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Scare Package

Scare Package

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Leningrad: Kolshik

Leningrad: Kolshik

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Shock Waves

Shock Waves

1977
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Paramedic

The Paramedic

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Dinner in America

Dinner in America

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Sator

Sator

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Koko-di Koko-da

Koko-di Koko-da

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Oak Room

The Oak Room

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
For the Sake of Vicious

For the Sake of Vicious

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Kumanthong

Kumanthong

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Sleep

Sleep

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Luz: The Flower of Evil

Luz: The Flower of Evil

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
The Deep Ones

The Deep Ones

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Red Screening

Red Screening

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Unearth

Unearth

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Terrifier

Terrifier

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Beyond Re-Animator

Beyond Re-Animator

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Calibre

Calibre

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
1917

1917

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Highway to Hell

Highway to Hell

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Bang, Boom, Bang

Bang, Boom, Bang

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Underwater

Underwater

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Highwaymen

The Highwaymen

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Jaws: The Revenge

Jaws: The Revenge

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Tango & Cash

Tango & Cash

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Come to Daddy

Come to Daddy

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Yummy

Yummy

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
We Summon the Darkness

We Summon the Darkness

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Crawl

Crawl

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Beyond the Door III

Beyond the Door III

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry