• Nightmare Alley

    ★★★★★

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • A Boy Called Christmas

    ★★★

  • 8-Bit Christmas

    ★★★★½

  • Sing 2

    ★★

  • All Too Well: The Short Film

  • Love Hard

    ★★★★½

  • Eternals

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Guilty

    ★★★★½

  • Dear Evan Hansen

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Respect

    ★★★

  • The Kissing Booth 3

  • Free Guy

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★★

  • Old

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Stillwater

    ★★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • 12 Mighty Orphans

    ★★★★½

  • In the Heights

    ★★★★½

  • Spirit Untamed

    ★★★

  • F9

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • Peter Rabbit 2: The Runaway

    ★★

  • Moxie

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Death to 2020

    ½

  • Burrow

    ★★★★★

  • The Prom

    ★★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★½

  • Mank

    ★★★

  • Jingle Jangle: A Christmas Journey

    ★★★

  • Friendsgiving

    ½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • Soul

    ★★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • Umbrella

    ★★★

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★½

  • Class Action Park

    ★★★★½

  • High Score

    ★★★★½

  • The Stunt Double

    ★★

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • Hamilton

    ★★★★

  • Jimmy Carter: Rock & Roll President

    ★★★★½

  • Feel the Beat

    ★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★★

  • I Know This Much Is True

    ★★★

  • The Half of It

    ★★★

  • Hollywood

    ★★★★★

  • Mulan

    ½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★½

  • Onward

    ★★★★½

  • Impractical Jokers: The Movie

    ★★★½

  • The Call of the Wild

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • The Father

    ★★★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Some Kind of Heaven

    ★★★½

  • Downhill

    ½