• Jerrod Carmichael: Rothaniel

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • V/H/S/94

    ★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • The Found Footage Phenomenon

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Werewolves Within

    ★★★★½

  • Thunder Force

    ½

  • Biggie: I Got a Story to Tell

    ★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • The Empty Man

    ★★★

  • Freaky

    ★★★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★★

  • Anything for Jackson

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Write Before Christmas

    ★★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Blood Quantum

    ★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Mass Hysteria

    ★½

  • Halloween

    ★★★★

  • One Cut of the Dead

    ★★★★★

  • Coco

    ★★★★½

  • 1922

    ★★★★

  • Logan Lucky

    ★★★½

  • Doctor Strange

    ★★★

  • Ouija: Origin of Evil

    ★★★★

  • Better Watch Out

    ★★★½

  • The Autopsy of Jane Doe

    ★★★★

  • The Conjuring 2

    ★★★½

  • Train to Busan

    ★★★★½

  • Fury of the Demon

    ★★★

  • 31

  • Crimson Peak

    ★★★★

  • Magic Mike XXL

    ★★★★

  • Edge of Tomorrow

    ★★★★½

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★★

  • Coherence

    ★★★★

  • Crystal Lake Memories: The Complete History of Friday the 13th

    ★★★★½

  • The Conjuring

    ★★★★

  • Cheap Thrills

    ★★★★

  • Django Unchained

    ★★★

  • Final Destination 5

    ★★★★

  • Triangle

    ★★★½

  • The Final Destination

    ★★

  • Inglourious Basterds

    ★★★★★

  • Friday the 13th

    ★★½

  • My Bloody Valentine

    ★★★½

  • Aliens vs Predator: Requiem

  • Trick 'r Treat

    ★★★★★

  • Zodiac

    ★★★★

  • Them

    ★★★½

  • Final Destination 3

    ★★★★

  • AVP: Alien vs. Predator

    ★★★★

  • Kill Bill: Vol. 2

    ★★★★

  • Metallica: Some Kind of Monster

    ★★★★

  • Kill Bill: Vol. 1

    ★★★★★

  • Cold Creek Manor

    ★★

  • Final Destination 2

    ★★★