Sort by

Derek has logged 17 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
The Devil's Rain

The Devil's Rain

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Mausoleum

Mausoleum

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Stuff

The Stuff

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Dead & Buried

Dead & Buried

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Video Dead

The Video Dead

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Thir13en Ghosts

Thir13en Ghosts

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Dracula

Dracula

1958
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Final Destination 5

Final Destination 5

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Final Destination

The Final Destination

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Final Destination 3

Final Destination 3

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Final Destination 2

Final Destination 2

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Dracula Has Risen from the Grave

Dracula Has Risen from the Grave

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Don't Panic

Don't Panic

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Body Bags

Body Bags

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Body Count

Body Count

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry