• God's Time

  • Men

  • George Carlin's American Dream

  • Top Gun: Maverick

  • The Northman

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

  • Kimi

  • Downfall: The Case Against Boeing

  • Fresh

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • The Beatles: Get Back

  • Mr. Saturday Night

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★★

  • Jagged

    ★★★½

  • The Last Duel

  • The Lost Daughter

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Belfast

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • King Richard

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • The Same Storm

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Candyman

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

  • Pig

    ★★★★½

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Drive My Car

  • After Yang

  • Stillwater

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • The Velvet Underground

    ★★★★½

  • Val

    ★★★½

  • Annette

    ★★★½

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • The Novice

    ★★★★

  • Dating & New York

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

  • In the Heights

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★½

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

    ★★★½

  • TINA

    ★★★★

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • Fake Famous

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • We're All Going to the World's Fair

  • Street Gang: How We Got to Sesame Street

  • How It Ends

  • Flee

  • CODA

    ★★★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

  • Rock Camp: The Movie

  • Locked Down

  • Wonder Woman 1984

  • Education

    ★★★★

  • Let Them All Talk

  • Alex Wheatle

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½