Sort by

Jordan has logged 157 entries for films during 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Charlie Bartlett

Charlie Bartlett

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Lone Survivor

Lone Survivor

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Philomena

Philomena

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Saving Mr. Banks

Saving Mr. Banks

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Conversation

The Conversation

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
21 & Over

21 & Over

2013
×
Read the review Edit this entry  
23
Blackfish

Blackfish

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Prince Avalanche

Prince Avalanche

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Anchorman 2: The Legend Continues

Anchorman 2: The Legend Continues

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Hobbit: The Desolation of Smaug

The Hobbit: The Desolation of Smaug

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Secret Life of Walter Mitty

The Secret Life of Walter Mitty

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
American Hustle

American Hustle

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
This Is England

This Is England

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Out of the Furnace

Out of the Furnace

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hustle & Flow

Hustle & Flow

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Dallas Buyers Club

Dallas Buyers Club

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Side Effects

Side Effects

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Say Anything...

Say Anything...

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Puffy Chair

The Puffy Chair

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Capote

Capote

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
12 Years a Slave

12 Years a Slave

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
All Is Lost

All Is Lost

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Jackass Presents: Bad Grandpa

Jackass Presents: Bad Grandpa

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Nebraska

Nebraska

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Let the Right One In

Let the Right One In

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Counselor

The Counselor

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
12 Years a Slave

12 Years a Slave

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Carrie

Carrie

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Enough Said

Enough Said

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Parkland

Parkland

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Rush

Rush

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Don Jon

Don Jon

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Captain Phillips

Captain Phillips

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The House I Live In

The House I Live In

2012
×
★★★★
Edit this entry  
15
Gravity

Gravity

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Insidious: Chapter 2

Insidious: Chapter 2

2013
×
★★
Read the review Edit this entry