Sort by

Jordan has logged 28 entries for films during June 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Grizzly Man

Grizzly Man

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
White House Down

White House Down

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Heat

The Heat

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Our Vinyl Weighs a Ton: This Is Stones Throw Records

Our Vinyl Weighs a Ton: This Is Stones Throw Records

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
World War Z

World War Z

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Only God Forgives

Only God Forgives

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Much Ado About Nothing

Much Ado About Nothing

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Monsters University

Monsters University

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ain't Them Bodies Saints

Ain't Them Bodies Saints

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
You're Next

You're Next

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
In a World...

In a World...

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Purge

The Purge

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
V/H/S/2

V/H/S/2

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
V/H/S

V/H/S

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
After Earth

After Earth

2013
×
Read the review Edit this entry  
01
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry