• Kingdom of Silence

    ★★★★½

  • We Are Who We Are

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • Chadwick Boseman: A Tribute for a King

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • Black Is King

    ★★★★½

  • The Old Guard

    ★★½

  • The Outpost

    ★★★

  • I May Destroy You

    ★★★★★

  • Out

    ★★★★

  • Lost on Everest

    ★★★★

  • Becoming

    ★★★★½

  • Defending Jacob

    ★★★★

  • Extraction

    ★★★½

  • Unorthodox

    ★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • Visible: Out On Television

    ★★★★

  • 365 Days

    ½

  • Gretel & Hansel

    ★★½

  • Disclosure

    ★★★★½

  • Welcome to Chechnya

    ★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Cuties

    ★½

  • Dirty

    ★★★★

  • Killer Inside: The Mind of Aaron Hernandez

    ★★★★

  • Underwater

    ★★★½

  • Dave Chappelle: The Kennedy Center Mark Twain Prize

    ★★★½

  • Uppity: The Willy T. Ribbs Story

    ★★★★

  • Mars: One Day on the Red Planet

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Hard Night Falling

    ½

  • Little Women

    ★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★½

  • The Gentlemen

    ★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • The Irishman: In Conversation

    ★★★½

  • Richard Jewell

    ★★★★

  • Midway

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★½

  • Watchmen

    ★★★★★

  • Eli

    ★★★

  • Gemini Man

    ★★★½

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★

  • In the Shadow of the Moon

    ★★★

  • American Son

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Incitement

    ★★★★½

  • Color Out of Space

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★½

  • The Platform

    ★★★★

  • The King

    ★★★½

  • Joker

    ★★

  • Waves

    ★★★★½

  • The Assistant

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • Lingua Franca

    ★★½

  • It Chapter Two

    ★★½

  • 47 Meters Down: Uncaged

    ★½

  • Angel of Mine

    ★★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★½

  • The Red Sea Diving Resort

    ★★★

  • The Wretched

    ★★★

  • The Lion King

    ★½

  • The Day We Walked On The Moon

    ★★★★

  • Anima

    ★★★

  • Annabelle Comes Home

    ★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Anna

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★½